Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy każda kobieta chce wyglądać i czuć się dobrze. Zarówno panie zatrudnione w biurach, sprzedawczynie, pracownice banków, jak i pracujące na innych stanowiskach pragną nosić biżuterię, która doda im uroku, jednocześnie nie łamiąc dress code’u i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w firmie.

Biżuteria w klasycznym stylu

Kobiety zajmujące się doradztwem, obsługą klienta i pokrewnymi zawodami powinny wybierać dodatki w klasycznym stylu. Polecana dla nich biżuteria srebrna ma kształt łezki, subtelnego owalu lub koła. Modernistyczne, kanciaste formy mogą być dobrym wyborem, jednak pod warunkiem, że firma, w której pracuje kobieta, stawia sobie za cel nowoczesność i nieszablonowość. W pozostałych przedsiębiorstwach lepiej jest nosić ozdoby lekkie i subtelne.

Przykładem doskonale dobranej srebrnej biżuterii do pracy są kolczyki kule zapinane na sztyft, ozdobione wieloma maleńkimi cyrkoniami. Kolczyki są dostępne w wielu barwach, począwszy od tradycyjnej przeźroczystej, przez całą feerię żywych odcieni. Dobrym wyborem są także kolczyki wiszące z niewielkim kamieniem szlachetnym, zapinane na bigiel – srebrna biżuteria tego typu jest niezwykle kobieca i ponadczasowa, dzięki czemu sprawdza się jako dodatek do stroju do pracy pomimo zmieniającej się mody.

Mniej znaczy więcej

Bez względu na to, jakie stanowisko zajmuje kobieta, a także jaki strój nosi do pracy, mniejsza ilość biżuterii prezentuje się lepiej niż jej nadmiar. Złota zasada, że „mniej znaczy więcej” sprawdza się w tym przypadku wyjątkowo wyraźnie. Srebrna biżuteria do pracy o delikatnej formie i klasycznym stylu powinna obejmować maksymalnie 3 elementy – najlepiej należące do kompletu. Kolczyki, bransoletka i zawieszka lub bransoletka, broszka i łańcuszek są wystarczającymi ozdobami do garnituru lub firmowej koszuli – większa ilość biżuterii noszonej jednocześnie wygląda kiczowato i sprawia, że stylizacja traci urok.

Propozycją delikatnej biżuterii idealnej do pracy jest zestaw składający się z bransoletki, zawieszki i kolczyków ozdobionych motywem róży. Ukryte w delikatnym owalu, misternie rzeźbione płatki kwiatu, stanowią kobiecy i pozbawiony przesady akcent w klasycznym stroju. Równie dobrze sprawdza się komplet z koralem zatopionym w owalnym, srebrnym ornamencie. Energetyzująca barwa i symetryczne rzeźbienia są rozwiązaniem o klasycznym charakterze, podkreślającym jednocześnie pewność siebie.

Barwa kamienia szlachetnego a typ urody

Biżuteria srebrna do pracy pasuje każdej pani, jednak, by kobieta wyglądała w niej dobrze, powinna pamiętać o dobraniu barwy kamienia
szlachetnego do typu urody. Kamienie szlachetne mają barwy począwszy od przeźroczystej i białej aż do ciemnogranatowej i czarnej. Feeria barw pozwala bez trudu dobrać delikatne dodatki do pracy o kolorze pasującym do typu urody.

Panie wiosny dobrze wyglądają w pastelowych, jasnych odcieniach różu, beżu i błękitu, jak również w kolorze miodu, limonki, kości słoniowej i złota. Lato także świetne wygląda w pastelach, jednak kobiety o tym typie urody powinny stawiać na chłodne błękity, czerwienie, odcienie niebieskiego, przytłumiony, brudy róż oraz wszelkie szarości.

Kobiety o urodzie jesieni podkreślą swoje atuty, zakładając srebrną biżuterię z kamieniami o barwie złotej, żółtej, zielonej, pomarańczowej oraz czerwonej (powinny być to kolory przydymione i przygaszone). Natomiast panie zimy wydobędą z siebie naturalne piękno, gdy będą wybierać kryształowo czyste odcienie bieli, czerni, chłodnej czerwieni, szafiru, turkusu oraz szarości.

Artykuł powstał przy współpracy z Silveris.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *